Kotva
Nepřehlédněte
Dny otevřených dveří pro uchazeče
16.10.2019

ve středu 11. prosince 2019
od 15:00 – 17:00
ve středu 5. února 2020 
od 15:00 – 17:00

  • informace o přijímacím řízení do oboru
  • informace vyučujících o předmětech
  • ukázky studentských prací
 
 
Starý web

Zde je odkaz na naše staré webové stránky.

Pozor staré webové stránky již nejsou aktualizovány.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Po několika letech opět “na bedně”

Vloženo: 4.4.2019 | Zobrazeno: 1822x | Zatím neupraveno

Každým rokem naši studenti zápolí s jinými studenty obchodních akademií ve Středočeském kraji v grafických disciplínách, jako je opis textu na čas, korektura textu a profesionální úprava textu na čas, tzv. wordprocessing. Letos jsme byli úspěšní a náš student 4. ročníku Tomáš Lacina vybojoval krásné třetí místo v kraji.


Jaké jsou pocity soutěžícího nám Tomáš sám popsal:

„Za dobu svého studia na této škole jsem se zúčastnil alespoň 7 různých soutěží po České republice, od olympiád v cizím jazyce až po soutěže v úpravě, zpracování a stylizaci textu. Každým rokem konkurence narůstá a motivuje soutěžící k větší snaze se zasloužit o nějaké reprezentativní místo.

Minulý měsíc 26. března 2019 jsem se zúčastnil soutěže ve Wordprocessingu konané v Čáslavi. Tento výjezd byl pravděpodobně mou poslední šancí nějakým způsobem reprezentovat školu, na které již čtvrtým rokem studuji. V mnoha ohledech mě mrzí, že již nebudu moci dále soutěžit se studenty z jiných škol a srovnávat své schopnosti a dovednosti s těmi nejlepšími.

Soutěží v úpravě a stylizaci textu jsem se zúčastnil celkem dvou a musím uznat, že bezpochyby patřily mezi ty nejpřínosnější a nejlépe organizované. Tyto soutěže vám dají něco, co si z normálních hodin nevezmete. Dají vám zkušenost, náhled do praxe a pomohou vám rozvinout vaše schopnosti na zcela jinou úroveň. 

Co se mi na této soutěži líbilo snad nejvíce, byl přístup organizátorů a dobrovolníků, kteří nás provázeli celou školou a v podstatě i celou soutěží. Potkáte zde tak milé, přátelské a ochotné lidi, že chvílemi zcela zapomenete, že jste přišli o něco bojovat. 

Mně nezbývá nic jiného než jedině podpořit naše studenty a studentky, aby se nebáli zúčastnit těchto akcí a šli si vybojovat nějaké pěkné místo.
Už jenom to, že se člověk rozhodne do takové soutěže přihlásit, o něčem svědčí.“

 

Přejme si do budoucna více takovýchto cílevědomých a šikovných studentů jako je Tomáš.

Ing. Iva Vršínská