Kotva
Nepřehlédněte
Den otevřených dveří.
11.12.2018

Zveme vás na dny otevřených dveří:

12. prosince 2018 od 15:00 – 17:00

6. února 2019 od 15:00 – 17:00

 
 
Počítadlo
Online:
2
Dnes:
193
Posledních 7 dní:
1507
Posledních 30 dní:
8648
Celkem:
73254
Starý web

Zde je odkaz na naše staré webové stránky.

Pozor staré webové stránky již nejsou aktualizovány.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Keltové v Praze

Vloženo: 20.9.2018 | Zobrazeno: 5170x | Zatím neupraveno
Ve středu 12. září jsme jako studenti třetího a čtvrtého ročníku společně navštívili novou budovu Národní muzea v Praze, konkrétně výstavu Keltové, která své návštěvníky seznamuje s každodenním životem keltských kmenů a také s bohatým a proměnlivým světem doby železné ve střední Evropě.

 

Expozice byla velmi zajímavá – prohlédli jsme si keltské šperky a nákrčníky, které musely být velmi těžké, tehdejší mince a spoustu dalších zvláštních předmětů, mezi nimiž vynikala opuková hlava Kelta z Mšeckých Žehrovic, jeden z nejvzácnějších předmětů ze sbírek Národního muzea.

Jelikož je muzeum příjemně zařízené a u každé památky byl doprovodný text, získali jsme spoustu informací. Dokonce tam byla vystavena i kostra, u níž byl návštěvníkům k dispozici tablet s nainstalovaným programem, který fungoval tak, že když se jím namířilo na kostru, objevila se nejprve hrobka a poté i člověk, jímž ona kostra kdysi byla.

V další místnosti jsme si mohli vyzkoušet keltské nářadí a v poslední části expozice byla umístěna spousta obrazovek, které zobrazovaly keltské prostředí. Obrazovky byly dotykové, mohli jsme po nich pohybovat prstem a hýbat tak obrazem. Také jsme si mohli zkusit otevřít dveře, které byly uzamčené zvláštním keltským klíčem, což se ne každému podařilo. Zkrátka to bylo záživné a užili jsme si to.

                                                                                Zpracovala: Nikola Zahrádková (3.A)