Kotva
Nepřehlédněte
Začátek školního roku 2018/2019
29.8.2018
 
 
Počítadlo
Online:
3
Dnes:
161
Posledních 7 dní:
1866
Posledních 30 dní:
6302
Celkem:
19316
Starý web

Zde je odkaz na naše staré webové stránky.

Pozor dokumenty zde uložené nejsou již aktualizovány.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Keltové v Praze

Vloženo: 21.9.2018 | Zobrazeno: 122x | Zatím neupraveno
Ve středu 12. září jsme jako studenti třetího a čtvrtého ročníku společně navštívili novou budovu Národní muzea v Praze, konkrétně výstavu Keltové, která své návštěvníky seznamuje s každodenním životem keltských kmenů a také s bohatým a proměnlivým světem doby železné ve střední Evropě.

 

Expozice byla velmi zajímavá – prohlédli jsme si keltské šperky a nákrčníky, které musely být velmi těžké, tehdejší mince a spoustu dalších zvláštních předmětů, mezi nimiž vynikala opuková hlava Kelta z Mšeckých Žehrovic, jeden z nejvzácnějších předmětů ze sbírek Národního muzea.

Jelikož je muzeum příjemně zařízené a u každé památky byl doprovodný text, získali jsme spoustu informací. Dokonce tam byla vystavena i kostra, u níž byl návštěvníkům k dispozici tablet s nainstalovaným programem, který fungoval tak, že když se jím namířilo na kostru, objevila se nejprve hrobka a poté i člověk, jímž ona kostra kdysi byla.

V další místnosti jsme si mohli vyzkoušet keltské nářadí a v poslední části expozice byla umístěna spousta obrazovek, které zobrazovaly keltské prostředí. Obrazovky byly dotykové, mohli jsme po nich pohybovat prstem a hýbat tak obrazem. Také jsme si mohli zkusit otevřít dveře, které byly uzamčené zvláštním keltským klíčem, což se ne každému podařilo. Zkrátka to bylo záživné a užili jsme si to.

                                                                                Zpracovala: Nikola Zahrádková (3.A)