A
A
A
Vloženo: 18.1.2018 | Zobrazeno: 243x

Již druhou dekádou se studenti naší školy pravidelně účastní středoškolské futsalové ligy. Jedná se o celorepublikovou soutěž, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky. Za mé třináctileté působení na Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše jsme nedosáhli takového úspěchu, jako právě letos.

V prvním kole této dlouhodobé soutěže jsme se v listopadu utkali s družstvy z SPŠ a VOŠ Kladno a SOŠ a SOU Dubská Kladno. Všichni jsme věděli, že do dalšího kola postoupí dva týmy. V našem prvním zápase jsme celkem jasně porazili výběr SOŠ a SOU Dubská Kladno 3:1 a vzhledem k tomu, že náš soupeř již předtím podlehl SPŠ a VOŠ Kladno, jsme měli postup jistý. V posledním zápase prvního kola tak šlo již jen o nasazení do dalšího kola a o sportovní čest. Zápas jsme nezačali dobře a v poločase jsme prohrávali 1:3, avšak dílem zlepšeného výkonu v druhé půli, dílem podceněním soupeře našeho týmu jsme výsledek otočili a nakonec vyhráli 4:3.

V druhém kole, které se hrálo o tři týdny později,

Vloženo: 15.12.2017 | Zobrazeno: 241x

V měsíci listopadu proběhla celostátní soutěž Bobřík informatiky, kde si soutěžící poměřují své logické myšlení a správnou úvahu nad zapeklitými úlohami z oboru informatiky.

Za naší školu se zúčastnilo sedm žáků a dva z nich se stali úspěšnými řešiteli:

Jan Procházka ze 2.A v kategorii Junior a Barbora Bartošová ze 3.A v kategorii Senior.

Barbora byla vybrána do ústředního kola, tak jí budeme držet všichni palce v její cestě za dalším bobříkem.

Vloženo: 19.2.2014 | Zobrazeno: 1454x
V letošním školním roce se naše škola zapojila do celostátní soutěže Finanční gramotnost. Školního kola se zúčastnili studenti 3. a 4. ročníků (celkem 107 studentů).

Vloženo: 11.2.2014 | Zobrazeno: 1474x
Článek z Kladenského deníku z 10.2.2014

Vloženo: 5.4.2014 | Zobrazeno: 1435x
Dne 4.2.2014 se konalo okresní kolo Olympiády v německém jazyce. Nikola Hořejší ze 3. B obsadila z 11 soutěžících krásné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme.

Vloženo: 4.2.2014 | Zobrazeno: 1456x
I v letošním roce se konaly na naší škole olympiády v cizích jazycích. Nejlepší žáci z písemného kola postoupili do ústního, kde museli prokázat, jak pohotově hovoří v daném jazyce.

Vloženo: 24.1.2014 | Zobrazeno: 1476x
Každoročně se naši studenti účastní Olympiády v českém jazyce. Písemné zadání připravuje Národní institut dětí a mládeže MŠMT. Školní kolo se konalo dne 5. prosince 2013. Celkem se zúčastnilo 28 studentů z 1. - 3. ročníků.

Vloženo: 1.3.2011 | Zobrazeno: 1455x

Vloženo: 11.11.2010 | Zobrazeno: 1470x

Celkem: 9 článků