Kotva
Nepřehlédněte
Jarní prázdniny
6.3.2020
9. - 13. 3. 2020
úřední den - pondělí 9 - 11 h
Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení 2020
31.1.2020

Viz článek:

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení 2020


 

 
 
Starý web

Zde je odkaz na naše staré webové stránky.

Pozor staré webové stránky již nejsou aktualizovány.

 
 
Mapa webu
A
A
A

LYŽAŘSKÝ KURZ – únor 2020

Vloženo: 20.3.2020 | Zobrazeno: 38x | Zatím neupraveno

I letošní školní rok naše škola uspořádala pro žáky lyžařský a snowboardový výcvikový kurz. Již potřetí jsme zamířili na to samé místo, do Janských Lázní. Zázemí, tedy ubytování a plnou penzi, jsme měli v hotelu Astoria. Výcvik pak probíhal v kilometr vzdáleném středisku, Černá hora.


Od prvního dne bylo zřejmé, že letos se výcviku zúčastnili zdatní lyžaři. Všichni již zvládali základy velmi obstojně a instruktorům tak odpadly počáteční metodické kroky. Během intenzivního pětidenního výcviku se všichni zdokonalili nejen díky radám a pokynům od svých instruktorů, ale také díky rozborům videí svých jízd. Obdobně tomu bylo i u snowboardistů. I oni si ve velké míře dokázali vzít k srdci doporučení svých instruktorů.

Oproti loňskému roku došlo k jedné premiéře, a sice poprvé jsme zcela vynechali výcvik na běžeckých lyžích. Hlavním důvodem této změny byla předpověď počasí. Ještě čtrnáct dní před samotným kurzem to se sněhem mimo sjezdovky vypadalo všelijak, a tak jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat ničení skluznic běžek v nezasněžených místech či jejich přenášení a místo toho zintenzivníme výcvik na sjezdovkách. Pravda je, že do začátku a i v průběhu kurzu napadlo poměrně dost nového sněhu a čtvrteční den, kdy bychom bývali na běžky vyrazili, začal krásně. Skoro jasno, slunečno. Navíc během dvou hodin se sjezdovky a hlavně fronty u lanovek a vleků neskutečně zaplnily a spousta z nás, zejména těch, kteří byli na kurzu loni či předloni, s nostalgií vzpomínali na zážitky právě z běžek. Když se však kolem poledního zatáhlo a ve vyšších partiích klesla viditelnost pod sto metrů, byli jsme rádi, že jsme v areálu a nikoliv „uvězněni“ někde na hřebenu.

Lyžařský kurz není jen o lyžování. Každý večer byl krátký, přibližně hodinový program, který si vymysleli a připravili žáci sami. Oproti loňskému roku byl vidět znatelný progres a stejně tak tomu bylo i u čtvrtečního karnevalu, kde originalita a provedení všech zúčastněných byly leckdy excelentní.

Největší negativum celého kurzu byla asi účast. Necelá třetina žáků druhých ročníků, tedy těch, pro které kurz byl prioritně určen, je velmi slabý počet. Jen doplnění z řad žáků vyšších ročníků umožnilo celý kurz uskutečnit v plném rozsahu. I tak jsem ale přesvědčen, že valná většina účastníků si kurz užila a své účasti rozhodně nelituje. A to i přes pár menších úrazů, ke kterým během výcviku došlo. Uvidíme, jaká bude situace příští rok. Letošní žáci prvních ročníků se takřka jednohlasně vyslovili, že by svůj lyžařský kurz chtěli absolvovat v Itálii. To je stále teoreticky možné, ale pouze v případě o poznání vyšší účasti. Tak uvidíme za rok.

Další zde