Kotva
Nepřehlédněte
Jarní prázdniny
6.3.2020
9. - 13. 3. 2020
úřední den - pondělí 9 - 11 h
Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení 2020
31.1.2020

Viz článek:

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení 2020


 

 
 
Starý web

Zde je odkaz na naše staré webové stránky.

Pozor staré webové stránky již nejsou aktualizovány.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Soutěž Účetní tým 2020

Vloženo: 26.2.2020 | Zobrazeno: 79x

Ve středu 12. února 2020 se konal 5. ročník soutěže Účetní tým, kterou pořádá Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo, a my jsme se ho zúčastnily. V den D jsme nastoupily do autobusu, který nás odvezl do Prahy a poté jsme cestovaly metrem až k Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, kde se soutěž konala.


Soutěž se skládala ze dvou částí. V první části se řešila 60minutová případová studie v účetním deníku. Obsahovala 6 účetních okruhů, které jsme si předem mezi sebou rozdělily. Druhá část probíhala formou televizní soutěže „Riskuj“. Otázky se týkaly témat dlouhodobý majetek, zásoby, krátkodobý finanční majetek, zúčtovací vztahy, náklady a výnosy, časové rozlišení nákladů a výnosů. Tým si volil téma a  za kolik bodů bude odpovídat. Čím více bylo možno získat bodů, tím byla otázka náročnější a za chybnou odpověď se body odečítaly.

Již od začátku jsme věděly, že soutěž nebude jednoduchá, ale i tak jsme se poctivě připravovaly a chtěly jí čelit. Konkurence byla silná, z celkového počtu 54 soutěžících škol jsme se umístily na 34. místě.

I přesto, že jsme nevyhrály, děkujeme paní profesorce Drvotové, že nám dala možnost si soutěž vyzkoušet. Pobavily jsme se, užily jsme si to a získaly jsme nové informace a zkušenosti, které se nám budou hodit alespoň u maturity.

Pokud vás můžeme motivovat, určitě se soutěže nebojte. Vše se má zkusit a to, že jsme nevyhrály, neznamená, že se to nepodaří vám. I když jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“

Anežka Vožehová, Denisa Svobodová, Jitka Šimková

                                                                                    studentky 4. B