A
A

68. ročník Memoriál Jiskry a Pobudy

Vloženo: 25.11.2018 | Zobrazeno: 1008x

Již po 68. se uskutečnilo tradiční volejbalové trojutkání obchodních akademií z Žatce, Rakovníka a Slaného. Ačkoliv v celkové statistice je naše škola na úplném chvostu, letos jsme si věřili a po dlouhých šesti letech jsme opět chtěli putovní pohár získat do svého ročního pronájmu. Sestavili jsme početný a poměrně kvalitní tým, kde bylo vyvážené dravé mládí i letitá zkušenost. První trhlina v našem plánu se objevila ještě před začátkem turnaje, neboť náš druhý smečař se nedokázal zotavit z úrazu ruky, a tak nemohl hrát. Nicméně přesto jsme ve vítězství stále věřili.

Takticky jsme nejprve nechali odehrát naše budoucí soupeře jejich vzájemný zápas a okoukli je. Rakovník s převahou vyhrál 2:0 na sety nad Žatcem a následně jsme se s Žatcem utkali my. Po celkem v pohodě vyhraném prvním setu jsme obměnili sestavu, a ačkoliv druhý set byl dramatičtější, i ten jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Před závěrečným zápasem tak bylo jasné, že obhájce vítězství z posledního trojutkání Žatec tentokrát skončí na posledním, 3. místě. A my šli do finále s Rakovníkem.
Od začátku zápasu jsme však tahali za kratší konec. Rakovník měl opět výborně poskládaný tým, hráči o sobě věděli a velmi dobře se doplňovali. Po prohraném prvním setu nám na chvilku svitla naděje v setu druhém, ale i tu poměrně záhy Rakovník rozmetal a poměrně suverénně si došel pro výhru a tím i celkové vítězství v 68. ročníku Memoriálu. My jsme si oproti loňsku o příčku polepšili, avšak nějaký čas nám trvalo, než jsme vstřebali zklamání, neboť druhé místo se nepočítá. Pohár je jen jeden.
Všechny týmy se shodli, že letos si velice pěkně zahráli, a že už několik let se nehrál tak kvalitní turnaj, kde by byly všechny týmy poměrně vyrovnané. My už začínáme spřádat plány a trénovat na další, již 69. ročník, který se uskuteční v roce 2020 v Rakovníku.