Kotva
Nepřehlédněte
Dny otevřených dveří pro uchazeče
16.10.2019

ve středu 11. prosince 2019
od 15:00 – 17:00
ve středu 5. února 2020 
od 15:00 – 17:00

  • informace o přijímacím řízení do oboru
  • informace vyučujících o předmětech
  • ukázky studentských prací
 
 
Starý web

Zde je odkaz na naše staré webové stránky.

Pozor staré webové stránky již nejsou aktualizovány.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Adaptační kurz 2019

Vloženo: 12.9.2019 | Zobrazeno: 199x | Zatím neupraveno

Letos již potřinácté žáci prvních ročníků ihned po zahájení studia na naší Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše vyrazili na adaptační kurz. Ačkoliv stále jezdíme na jedno a to samé místo, tj. Staré Splavy u Máchova jezera, nikdy se nestalo, že bychom měli identický program z let minulých.


Letos byly změny asi nejmarkantnější. Odpadla celá řada her a soutěží, naopak přibyly další aktivity, od kterých očekáváme ještě výraznější vytváření pozitivních sociálních vazeb mezi žáky.Před samotným adaptačním kurzem jsme se nejvíce obávali nepřízně počasí, ale ihned po deštivém pondělku se obloha vyjasnila a i teploty dosahovaly výrazně vyšších hodnot. Díky tomu celý adaptační kurz proběhl podle předem stanoveného programu, a i přes některá nedorozumění si naprostá většina účastníků kurz užila a je ráda, že se jej zúčastnila.
A jací že jsou letošní prváci? Tuto otázku dostávám po každém „adapťáku“ prakticky každý rok. A každý rok odpovídám, že jsou jiní. Jiní než ti předešlí. Ne horší, ne lepší, ale prostě jiní. Většina z nich se na kurzu příliš neprojevila, ale my, učitelé, věříme, že to se v samotné škole změní a rozhodně bude převažovat elán a pozitivní přístup ke studiu. Hodně zdaru, milí prváci, a přeji mnoho krásných zážitků během studia.  Mgr. Filip Dolejší