Kotva
Nepřehlédněte
Maturita Jaro 2020
13.5.2020

Maturita Jaro 2020 - termíny zkoušek.

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení 2020
31.12.2019
Mapa webu
A
A
A

Adaptační kurz 2019

Vloženo: 12.9.2019 | Zobrazeno: 285x | Zatím neupraveno

Letos již potřinácté žáci prvních ročníků ihned po zahájení studia na naší Obchodní akademii Dr. Edvarda Beneše vyrazili na adaptační kurz. Ačkoliv stále jezdíme na jedno a to samé místo, tj. Staré Splavy u Máchova jezera, nikdy se nestalo, že bychom měli identický program z let minulých.


Letos byly změny asi nejmarkantnější. Odpadla celá řada her a soutěží, naopak přibyly další aktivity, od kterých očekáváme ještě výraznější vytváření pozitivních sociálních vazeb mezi žáky.Před samotným adaptačním kurzem jsme se nejvíce obávali nepřízně počasí, ale ihned po deštivém pondělku se obloha vyjasnila a i teploty dosahovaly výrazně vyšších hodnot. Díky tomu celý adaptační kurz proběhl podle předem stanoveného programu, a i přes některá nedorozumění si naprostá většina účastníků kurz užila a je ráda, že se jej zúčastnila.
A jací že jsou letošní prváci? Tuto otázku dostávám po každém „adapťáku“ prakticky každý rok. A každý rok odpovídám, že jsou jiní. Jiní než ti předešlí. Ne horší, ne lepší, ale prostě jiní. Většina z nich se na kurzu příliš neprojevila, ale my, učitelé, věříme, že to se v samotné škole změní a rozhodně bude převažovat elán a pozitivní přístup ke studiu. Hodně zdaru, milí prváci, a přeji mnoho krásných zážitků během studia.  Mgr. Filip Dolejší